Słowo wstępu.

Cześć! Każda z nas jest inna i wyjątkowa, ale wszystkie potrzebujemy czasem chociaż chwili wytchnienia, chwili gdy spoglądamy w lustro i nie widzimy cellulitu na pupie, kilku nowych zmarszczek czy kolejnego siwego włosa, widzimy silną kobietę, która mimo ogromu przeciwności potrafi dalej stawiać czoła codzienności, być piękną, mądrą kobietą, może nieco roztargnioną, naiwną czy zagubioną, nieważne. Jednak, jeżeli możemy nazwać siebie kobietą, sprawmy by to słowo znaczyło więcej, niż inni potrafią sobie wyobrazić.

piątek, 13 lipca 2012

Pij przed posiłkiem!

Picie płynów powoduje rozrzedzenie soków żołądkowych i enzymów trawiennych, co utrudnia trawienie spożywanego pokarmu, w efekcie dochodzi do zaburzeń trawienia.Wielu z nas niewątpliwie cierpi na pobolewanie brzucha, zaparcia, wzdęcia, gazy, a przyczyna może być tak prozaiczna, jak picie dużych ilości napojów w trakcie jedzenia!

Zamiast popijać każdy kęs posiłku, wypij pół szklanki napoju 10-20 minut przed jedzeniem, a po posiłku odczekaj ok. godzinę czasu. Wiem, że na początku chęć wypicia czegoś po posiłku może być silna, ale po kilku dniach można się przyzwyczaić. Przeżuwajmy pokarm wolno, wtedy nasze ślinianki "nadążą" z produkcją śliny, która zniweluje znacząco uczucie "zapchania" po zjedzeniu.

Z autopsji mogę powiedzieć, że często miewałam problemy z trawieniem, a popijanie pokarmów miałam we krwi. Zrobiłam tygodniowy test i o dziwo mój brzuch stał się bardziej spokojny! Oczywiście może to być zasługa wielu innych czynników(hormony, mniejszy stres, zdrowsze odżywianie), ale myślę, że rozsądne spożywanie posiłków, pamiętając o kilku zasadach jest niewątpliwie kluczem do sukcesu w wielu przypadkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz